Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce to rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które poszukują rozwiązań podnoszących konkurencyjność a jednocześnie przynoszących wymierne oszczędności funkcjonowania.
Genezą opracowania tego Programu była chęć ułatwienia małym i średnim przedsiębiorcom pozyskania środków finansowych na wdrażanie rozwiązań z zakresu energooszczędnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii. Mali i średni przedsiębiorcy często borykają się z brakiem środków na realizację inwestycji środowiskowych, które często mają długą stopę zwrotu. Jednocześnie niepodejmowanie działań mających na celu obniżenie kosztów działalności oraz pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w niezbyt długiej perspektywie czasu naraża na obniżenie konkurencyjności w stosunku do innych firm, które zdecydowały się na ten krok.
Program PolSEFF przynosi więc przedsiębiorcom rozwiązanie tych problemów poprzez:
- umożliwienie pozyskania kredytu lub leasingu na realizację inwestycji, w wysokości do 1 miliona EURO za pośrednictwem uczestniczących w programie instytucji finansowych (banków i instytucji leasingowych),
- ze względu na formę finansowania nie jest wymagany jednorazowy zakup nowych maszyn i urządzeń,
- możliwość pozyskania dodatkowej korzyści w postaci premii inwestycyjnej (w wysokości 10 lub 15 %),
- możliwość pozyskania min 20% oszczędności zużycia energii, które mogą być przeznaczane na spłatę kredytu,
- możliwość skorzystania z Listy Zakwalifikowanych Materiałów i Urządzeń (lista składa się z urządzeń zakwalifikowanych przez inżynierów PolSEFF jako wystarczająco bardziej wydajne w stosunku do urządzeń najczęściej używanych na rynku).
Rodzaje projektów finansowanych w ramach PolSEFF:
- projekty inwestycyjne w zakresie poprawy efektywności energetycznej, które bazują na urządzeniach i rozwiązaniach z listy LEME (dla projektów do 250 tys. EURO),
- projekty w zakresie poprawy efektywności energetycznej osiągające minimum 20% oszczędności energii, bazujące na rozwiązaniach indywidualnych (do 1 mln EURO),
- projekty w budynkach komercyjnych (wymagane jest osiągnięcie min. 30% oszczędność energii),
- projekty w energię odnawialną (uzyskanie min 3 kWh energii rocznie za 1 zainwestowane EURO),
- inwestycje w powiększenie mocy produkcyjnych u dostawców urządzeń i technologii zwiększających efektywność energetyczną lub z zakresu energii odnawialnej.
W ramach działalności firmy ENIS nasi pracownicy wykonają analizę, wybiorą najkorzystniejszą ofertę oraz przygotują dla Państwa niezbędne dokumenty w ramach Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce.
Jeżeli są Państwo zainteresowani pozyskaniem kredytu w ramach Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce, prosimy o kontakt.